WorkTimetable – podsumowanie na półmetku konkursu

Aleksander Patschek

Czas czytania: 2 min
Liczba słów: 387
Data: 01-04-2017
Udostępnij:

Ciężko uwierzyć, że już minęło 5 tygodni od rozpoczęcia konkursu i to jest 10 post konkursowy. Ostatni tydzień był trochę zwariowany dla mnie i dlatego dziś stworzyłem małe podsumowanie tego co zrobiłem przez pierwszą połowę konkursu oraz jakie mam plany na drugą połowę.

Co do pory zrobiłem w WorkTimetable

Nie będę ukrywał że był to dość pracowity dla mnie okres nie tylko pod względem pisania bloga ale również w pracy i na uczelni gdzie zaczął się nowy semestr. To sprawia, że jestem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem do tej pory. Do aktualnej chwili udało mi się zbudować podstawowy widok w React’cie i podłączyć do tego Reduxa by można było wykonywać w nim akcje. Póki co istnieje tylko akcja zaznaczania godzin w kalendarzu. Oprócz tego napisałem parę tekstów dotyczących szerokiej branży IT. Jeśli ominęliście jakiś wpis to poniżej możecie zobaczyć wszystkie moje dotychczasowe wpisy: 

  1.  Dam się poznać – WorkTimetable
  2. WorkTimetable#1 Czas zacząć projekt
  3. WorkTimetable#2 Konfiguracja react-router
  4. Czym są? – SCSS i BEM
  5. WorkTimetable#3 – Popracujmy nad UI
  6. Czym jest? – Markdown, czyli jak ulepszyć Readme
  7. WorkTimetable#4 Redux, czyli stwórzmy aplikacje
  8. Ciężkie życie programisty
  9. WorkTimetable#5 Dodajmy trochę akcji

 Co dalej z WorkTimetable?

Przez następne 5 tygodni mam zamiar zająć się stroną backendową. Mam zamiar wykorzystać do tego język Python z frameworkiem Flask. W tym czasie chcę stworzyć działający serwer API, połączyć go z bazą danych na Azure i zaimplementować tworzenie pdf. Oprócz tego w jednym poście wrócę na pewno do Reduxa gdzie wykorzystam redux-saga do pobierania danych z mojego serwera. Zapowiada się kolejne pracowite 5 tygodni ale mam nadzieję, że będę się bawił równie dobrze jak teraz.

Moje odczucia po połowie konkursu

Jestem bardzo zadowolony z tego co udało mi się już osiągnąć. Udało mi się tak rozplanować czas by pisać wymagane dwa posty tygodniowo i muszę z zadowoleniem stwierdzić, że przychodzi mi to coraz łatwiej. Na początku konkursu napisanie posta zajmowało mi ok 2h a teraz udało mi się zmniejszyć czas do ok 0,5h-1h. Również widzę, że mój blog jest odwiedzany przez innych co cieszy mnie najbardziej. W tym miesiącu blog zaliczył 600 odsłon czyli prawie 3x tyle ile było łącznie w 3 miesiące przed Daj się Poznać. Najczęściej odwiedzanym postem był Ciężkie życie programisty, który zaliczył ponad 100 odsłon. Takie rzeczy najbardziej motywują do pisania więc do usłyszenia wkrótce w nowym poście dotyczącym Pythona.

Jeśli podobał ci się ten artykuł to dołącz do newslettera. Dostaniesz dodatkowe treści do każdego postu oraz eksluzywne materiały, które pomogą ci pisac lepszy kod Chcę uzyskać dostęp do bonusów