Podsumowanie 2019 i plany na 2020

Aleksander Patschek

Czas czytania: 3 min
Liczba słów: 448
Data: 31-12-2019
Udostępnij:

To już prawie tradycja, że w ostatnim poście w roku tworzę krótkie podsumowanie mijającego roku i snuję plany na przyszły rok. Jak więc wyszedł mi ten rok na blogu i jakie są plany na przyszły?

Rok 2019 na blogu

Tak jak pisałem w zeszłorocznym podsumowaniu w tym roku skupiłem się na języku JavaScript(oraz Typescript) i myślę, że mi się to udało. Przez 12 miesięcy udało mi się napisać 31 postów co jest dla mnie naprawdę dobrym wynikiem, który zamierzam oczywiście poprawić. Jakie posty wyszły w tym roku:

Liczba oraz tematyka postów przełożyła się na ilość użytkowników na blogu, których było prawie o 100% więcej niż w poprzednim roku i wyniosła prawie 33 tys. Dodatkowo zwiększyła się liczba odsłon do liczby prawie 61 tys. Wzrost liczby czytelników widzę również na fanpage'u - liczba polubień strony wzrosła o 141 osób natomiast liczba obserwujących o 164 osoby. To właściwie wasza zasługa więc bardzo dziękuję za każdy lajk czy udostępnienie moich postów.

Na sam koniec muszę jeszcze wspomnieć o miłej niespodziance jaka mnie spotkała czyli okazji by pod koniec roku być patronem medialnym dla konferencji ConFrontJs 2019.

Plany na 2020

W tym roku chcę się ciągle skupić na tematyce związanej z JavaScript i TypeScript na blogu. Jestem pewien, że będzie tam wiele interesujących tematów o których mogę pisać. Dodatkowo w drugiej połowie roku mam zaplanowane odświeżenie wyglądu stronu i zabranie się bardziej poważnie za identyfikację graficzną strony jak i fanpage'ów. Oczywiście ciągle priorytetem będzie dla mnie pisanie ciekawych artykułów. Mam również zamiar trochę więcej pisać na tematy miękkie i związane ogólnie z programowaniem niż konkretnie z językiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie a póki co życzę wam udanego Nowego Roku. A wy macie jakieś plany noworoczne związane z programowaniem? Jakiś nowy język, technika a może nauczenie się wszystkich wzorców projektowych?

Jeśli podobał ci się ten artykuł to dołącz do newslettera. Dostaniesz dodatkowe treści do każdego postu oraz eksluzywne materiały, które pomogą ci pisac lepszy kod Chcę uzyskać dostęp do bonusów