FSGeek

WorkTimetable -Podsumowanie konkursu

By Aleksander Patschek on May 7, 2017

Uff 10 tygodni minęło szybciej niż myślałem. Było to całkiem niezłe wyzwanie, któremu udało mi się sprostać więc mogę się uznać za zwycięzcę. A łatwe to nie było. Ostatnie dwa tygodnie to była już trochę walka z samym sobą by wytrzymać i nie odpaść na końcówce. Wymagało to dość sporo samodyscypliny by pogodzić blogowanie z innymi sprawami. A teraz przyszedł czas na małe podsumowanie konkursu Daj się Poznać 2017

20 postów z konkursu

Tak jak mówiłem udało mi się wywiązać z zadania i napisać 20 postów. Wszystkie je możecie zobaczyć poniżej. Nie ze wszystkich jestem dumny ale z paru jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się przez ten czas podstaw Pythona i pogłębiłem wiedzę związaną z React+Redux. Oprócz tego pisanie postów idzie mi teraz szybciej i coraz łatwiej znajduję tematy na nowe posty.

 1.  Dam się poznać – WorkTimetable
 2. WorkTimetable #1 Czas zacząć projekt
 3. WorkTimetable #2 Konfiguracja react-router
 4. Czym są? – SCSS i BEM
 5. WorkTimetable #3 – Popracujmy nad UI
 6. Czym jest? – Markdown, czyli jak ulepszyć Readme
 7. WorkTimetable #4 Redux, czyli stwórzmy aplikacje
 8. Ciężkie życie programisty
 9. WorkTimetable#5 Dodajmy trochę akcji
 10. WorkTimetable- Podsumowanie na półmetku konkursu
 11. WorkTimetable#6 – Pora na api w Pythonie
 12. Struktury danych w Pythonie – podstawy
 13. WorkTimetable#7 – Stwórzmy ścieżki
 14. WorkTimetable#8 – Flask-RESTful
 15. Poukładajmy kod – moduły, fukcje i klasy w Pythonie
 16. WorkTimetable#9  – Połączenie serwera z bazą danych sql na Azure
 17. Robert C. Martin Czysty kod – recenzja
 18. WorkTimetable#10 – Połączmy ścieżki z bazą danych
 19. WorkTimetable#11-Konfiguracja Redux-saga

Trochę danych

W drugiej połowie konkursu udało się osiągnąć wzrost o około 47% w liczbie sesji w porównaniu z pierwszą połową konkursu co dla mnie jest wynikiem cudownym. W sumie przez cały okres konkursu moja strona została odwiedzona około 700 razy co jest dla mnie zadowalającym wynikiem. Najczęściej odwiedzanym postem był ten dotyczący moich przemyśleń na temat ciężkiego życia programistów z pierwszej połowy konkursu. Drugim w kolejności była moja recenzja książki Czysty Kod oraz wprowadzenie do struktur danych w Pythonie, które stworzyłem podczas drugiej połowy konkursu.

Co dalej?

Teraz pewnie zrobię sobie 2-3 tygodni wolnego od blogowania by trochę odpocząć, oczyścić umysł i pomyśleć nad nowymi artykułami. Mam już parę pomysłów na nowe artykuły ale wszystko w swoim czasie. Oprócz tego na blogu szykuje się mała zmiana ponieważ chcę przejść na AWS oraz zmienić WordPressa na Hugo. Tak więc do zobaczenia wkrótce na nowym ( i mam nadzieje lepszym) blogu FullStack Geek.

Polityka prywatności
© Copyright 2024 by Blog FSGeek
Ikony pochodzą z Icons8